مقاله اجزای سیستم های RFID

4000 تومان
تعداد صفحه : 18
حجم فایل : 50 KB
فرمت فایل : Word
4000 تومان – خرید

لینک دانلود بعد از اضافه کردن پروژه به سبد خرید و پرداخت آن در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

توضیحات

اجزای سیستم های RFID

۳-۲اجزای سیستم RFID

شکل ۵-۲ اجزای اصلی یک سیستم RFID را نشان می دهد . این اجزا را به زودی با جزئیاتش توضیح خواهیم داد ، اما اجازه بدهید اول به تصویری بزرگی که با اجزای مختلف حاضر در لبه ها شروع می شود نگاه کنیم . شکل ۵-۲ اجزای نمونه ای را که در یک فروشگاه حفاظت شده پیدا می شود نشان می دهد .
در گوشه سمت چپ پایین دیاگرام ، به وسیله یک مجموعه از برچسب های RFID می توان اجناس برچسب گذاری را مشاهده نمود.
فروشگاهها همچنین دارای پایانه های تشخیص برچسب های RFID هستند که متشکل از قفسه هاییست که ما بین آنها محل عبوری جهت چک کردن برچسب ها وجود دارد .
پایانه های تشخیص برچسب های RFID ممکن است یک برچسب را صدها یا هزاران بار دردقیقه بخواند . ولی بیشتر این خواندنها ممکن است برای ما جالب نباشد . ( از جهت فعالسازی برچسب)
دستگاه های خواننده (RFID) گاهی اوقات تنظیم می شوند جهت اینکه چندین دستگاه با همدیگر کار کنند جهت پوشش دادن نقاط کوری که یک دستگاه خواننده می تواند در آنجا خطا کند . جعبه ای که توسط میان افزار RFID نشانه گذاری می گردد شامل یک یا چند ماژول نرم افزاری می باشد.
جعبه ای که با سرویس اطلاعاتی RFID نشانه گذاری شده است مکانیزمی جهت ذخیره رویدادهای RFID و ارتباط داده ها به لبه بیان می کند . همانطور که می بینید ما نشان می دهیم جعبه های سرویس اطلاعاتی ساده ای از RFID را در یک مرکز اطلاعاتی مهم و همچنین در یک مرکز اطلاعاتی تجاری این بدین دلیل است که اطلاعات RFID در نقاط گوناگونی ذخیره می شوند .
ما اطلاعات بیشتری را آماده ساخته ایم در رابطه با اطلاعات این بخش . جهت بحث و بررسی دقیقتر در رابطه با شبکه های اطلاعاتی RFID به بخش ۸ مراجعه کنید .
دو جز دیگری که نشان داده می شوند در داخل مرکز داده در شکل ۲ – ۵ برنامه های کاربردی و خط جابجایی داده می باشد . خط جابجایی متشکل از هر مکانیزمی  است که کمپانی شما برای برنامه های مجتمع خود انتخاب کرده است .تولیدات استانداردی که تسهیل می کنند این امر را اکنون موجود می باشند .
برنامه کاربردی برنامه هایی هستند که شامل سرویس گیرنده ها ، یا هر آنچه که تحت تاثیر دستگا ه های RFID  می باشند .حال که این معرفی ساده کامل گشت ، بیایید نگاهی وسیع تری به جزییات اجزای سیستمهای RFID داشته باشیم .
۱٫۳٫۲: برچسب ها
همانطور که در بخش ۱ صحبت کردیم ، کلمه ” RFID   ” معمولا استفاده می شد جهت توصیف سیستمهایی که در آنها یک ایستگاه مرکزی از دستگاههای خواننده ها قابلیت این را دارند که یک دستگاه الکترونیکی دیگری را ( برچسب ) توسط یکی از چندین مکانیزم ارسال اطلاعات بی سیم تشخیص دهند .
این مکانیزم ها می تواند متشکل از سیستم ماکرو ویو باشد ولی در هر حال از سیستمهای مادون قرمز یا روشنایی لامپهای معمولی استفاده نمی شود .
هنگامی که یک خواننده یک برچسب دقیق را تشخیص می دهد ، سیستم می تواند ادعا کند که شی ای را که بر چسبی به آن متصل است را تشخیص داده است .
برچسب می تواند در یک دکمه پلاستیکی کوچک ، کپسول شیشه ای ، برچسب کاغذی ، یا حتی جعبه های فلزی جاسازی شود.
همچنین آنها می توانند ب بسته چسبانده شوند یا در داخل بدن یک انسان یا حیوان جاسازی گردد .یا به لباس سنجاق گردد یا در سر یک کلید مخفی گردند .

مشاهدات یک دستگاه خواننده :
زمان ثبت ، کد خواننده ، کد آنتن ، کد شناسایی برچسب وقدرت سیگنال جهت فهمیدن میزان داده هایی که توسط خواننده های طبقه بندی شده به طور  هوشمند تولید می شوند . مثال زیر را در نظر بگیرید .
یک فروشنده قطعات الکترونیکی که شرکت  نیروانا  الکترونیک نامیده می شود کار سیستم طبقه بندی هوشمند را می خواهد برای شرکت خود انجام دهد.
فروشگاه به طور میانگین ۲۵ مورد در هرطبقه و در هر قفسه ۴ طبقه دارد.برای میانگین تعداد ۱۰۰ مورد در هر قفسه . هر کدام از ۱۰ فروشگاه ایروانا ۲۰ شعبه دارند که در هر شعبه که هر کدام دارای ۲۰ قفسه ( در هر سمت ۱۰ تا ) می باشند .
بنابر این فروشگاه های ایروانا ۴۰۰ قفسه دارند ، بدین معنی که میانگین موجودی کلی آنها ،در حدود ۰۰۰/۴۰ مورد خواهد شد . جدول ۲ – ۱ موارد بالا را در خود جای داده است .با توجه به آمار موجود خوشحال نشدید ! از اینکه مثالی در مقیاس یک فروشگاه زنجیره ای موارد غذایی یا یک انبار بزرگ نزدیم.

جدول ۲ -۱ میانگین موجودی
جدول ۲ -۲ میانگین تعداد مشاهدات
فیلتر کردن رویداد ها (شکل ۱۲٫۲)
۲٫۳٫۳٫۴ سطوح رابط برنامه کاربردی (اجزای میان افزار) 
۲٫۳٫۳٫۵ انطباق با استاندارد های شرکت EPCglobal