ابزار تشخیص امواج رادیویی RFID

8000 تومان
تعداد صفحه : 74
حجم فایل : 1.5 MB
فرمت فایل : Word
8000 تومان – خرید

لینک دانلود بعد از اضافه کردن پروژه به سبد خرید و پرداخت آن در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

توضیحات

ابزار تشخیص امواج رادیویی RFID

 

مقدمه
RFID به معنی ابزار تشخیص امواج رادیویی است. RFID  یک تکنولوژی برای شناسایی خودکار اشیا است. در برچسب های RFID یک وسیله الکتریکی با یک قلم کالا ضمیمه می شودو به مجرد درخواست انتقال کالا اطلاعاتی را از قبیل ویژگی محصولات و… در اختیار قرار می دهد.
برچسب RFID دستگاه ­الکترونیکی کوچکی است که شامل یک تراشه کوچک و یک آنتن می­باشد. این تراشه قادر به حمل ۲۰۰۰ بایت اطلاعات یا کمتر است. برای روشن­تر شدن مطلب می­توان گفت دستگاه RFID کاربردی شبیه بارکد و نوارهای مغناطیسی نصب شده روی کارت های اعتباری دارد. RFID  برای هر شی یک مشخصه واحد ایجاد می کند که از دیگر اشیا قابل شناسایی خواهد شد. و همین طور که از روی بارکد یا نوار مغناطیسی می­توان اطلاعات را خواند RFID  هم می­تواند توسط خواننده ها، خوانده شده و از آن طریق اطلاعات آن دریافت یا اصلاح شود. .در سالهای اخیر روش های شناسایی خودکار در میان صنایع، حرفه ها و شرکتهای مختلف عمومیت یافته اند. از این روشها برای جمع آوری اطلاعات در مورد افراد، حیوانات، کالاها و محصولات در حال حمل استفاده می شود.
جدول ۱  انتهای مقدمه، ضمن مقایسه سامانه های عمومی خودکار مزایا و معایب هر یک را نیز نشان می دهد.  به نظر می رسد که فناوری شناسایی با امواج فرکانس رادیویی یا  RFID  فناوری نوینی است که انقلابی در بهره وری تجاری به وجود آورده است. خواننده ها  می توانند برچسب ها را با سرعت هزاران متر در ثانیه اسکن کنند. محصولات هنگامی که از یک جایگاه به جایگاه دیگر حرکت داده می شوند ردیابی می گردند. اصلاح کردن صنعتی واسطه ها،   حمایت از زنجیره مدیریت و بهترین لیست موجودی محصولات، تجدید حیوانات در نوعی که کمبود دارند همگی می تواند از کاربردهای RFID باشد. در مبحثی بحث انگیز برچسب ها می توانند برای شناسایی انسانها استفاده گردند (به خصوص در مدارس کودکان).

فصل یک
بررسی نرم افزاری سیستم RFID
و عملکرد EPC در آن
مشخصات سامانه RFID

سیستم هایRFID اساسا از برچسب ها وخواننده ها تشکیل شده اند. یک برچسب RFID به عنوان یک انتقال دهنده شناخته می شود که شامل آنتن و یک میکرو چیپ می باشد. میکرو چیپ برای ذخیره اطلاعات و انجام عملیات قانونی انتقال اطلاعات و آنتن جهت برقراری ارتباط با خواننده استفاده می شود، هنگامی که خواننده از برچسب در خواست اطلاعات می نماید برچسب اطلاعات شناسایی نظیر ID خود را از طریق سیگنالهای فرکانس رادیویی ارسال می کند.

 فصل دو
بررسی سخت افزاری سیستم های RFID
فرکانس ها و استاندارد های موجود
اصول فن آوری RFID

RFID از سه قسمت تشکیل شده است:
خواننده: برای برقراری ارتباط و ارسال امواج رادیویی به برچسب.
واسطه میان فرستنده و گیرنده: برای تفسیر داده­ ها.
گیرنده: که اطلاعات لازم در آن ذخیره شده است، در واقع  برچسب های RFID.
برچسب خود از دو قسمت تشکیل شده: آنتن و تراشه.
آنتن خواننده امواج رادیویی را در محدوده نسبتا کوچکی منتشرمی­کند. این امواج رادیویی دو عمل اصلی انجام می­دهند:
۱) وسیله­ای برای ارتباط با برچسب ها هستند.

فصل سه
 چالشهای تکنیکی و استراتژی های
پیش روی سیستم های RFID
چالشهای تکنیکی و استراتژی ها:
در به کارگیری تکنولوژیRFID  مشکلات زیادی وجود دارد. در یک مطالعه پیمایشی که از بیش از ۳۵۰ مجری IT در آوریل ۲۰۰۴ نظرخواهی شد سه ریسک عمده استفاده ازRFID  در کسب و کار عبارتند از:
۱- استانداردهای تکنیکی هنوز نهایی نشده اند.
۲- بازگشت سرمایه گذاری و مزایای تجاری آن هنوز روشن نیست.
۳- هنوز در حوزه وسیعی از صنایع گوناگون مورد توافق قرار نگرفته است.
بر اساس گزارش مطالعه دیگری فقدان استانداردهای جهانی، فرکانسهای کاری متفاوت، مشخصات برچسب ها، سازگاری خواننده ها با شرکای زنجیره تامین و مسائل امنیتی موانع اصلی مقبولیتRFID  می باشد.
در مطالعه پیمایشی دیگری که در مورد ۵۰ شرکت انجام شد عدم اطمینان از بازگشت سرمایه، عدم قطعیت در مورد استانداردهای تکنولوژیکیRFID ، هزینه های مربوط به برچسبها، فرستنده ها و تغییرات پی در پی تکنولوژیکی از عوامل عدم مقبولیتRFID  بیان شده اند. همانطور که مشاهده می شود مسائل و مشکلات زیادی پیش روی اجرای RFID می باشد که در جدول ۱-۳ می توان به صورت خلاصه این مشکلات و استراتژیهای مناسب را مشاهده کرد.
  فصل چهار
بررسی روش های پیاده سازی امنیت  و
 خصوصی سازی در سیستم های RFID

روشهای امنیت و خصوصی سازی 
با توجه به آنچه در فصل قبل ذکر گردید، محافظ های RFID شبیه دیواره های آتش برای آن می باشند که اجازه بررسی برچسب ها را به صورت انفرادی و دسترسی به داده های کنترل شده را با استاندارد خاصی برای خواننده ها فراهم می کنند. محافظ ها در واقع عملکرد سیستم را به یک سری از توابع تفکیک کرده و برچسب ها را به وسایلی مانند موبایل برای مدیریت امنیت تبدیل می کنند و به این ترتیب به برچسب های ارزان قیمتی که در کنترل کاربران خود ناتوان هستند کمک می کنند.
همانطو که قبلا گفتیم، سیستم RFID ترکیبی از سه عنصر اصلی می باشد: برچسب ها، خواننده ها، و اطلاعات ذخیره شده. کانال ارسال خواننده به برچسب ها جهت پخش سیگنال RF تعیین شده است که ناحیه گسترده تری را پوشش می دهد، اما کانال در جهت عکس یعنی برچسب به خواننده ضعیف تر می باشد و نمایش اطلاعات را در حیطه کوتاهتری انجام می دهد و می تواند بیشتر مورد حمله خرابکاران امنیتی و استراق سمع قرار گیرد، در واقع می توان گفت که استراق سمع از طریق کانال خواننده به برچسب هنوز کشف نگردیده است. حال در ادامه به برسی روشهای امنیتی می پردازیم.
تاکنون تحقیقات فراوانی بر روی محافظت از سیستم های RFID صورت گرفته است که به مواردی از آنها اشاره خواهیم کرد.
برچسب مسدود کننده
استفاده از ابزار پراکسی
مدل حفاظتی جهت مخالف